Turkija, Libanas, Prancūzija ir Lietuva… Kultūrų įvairovė vienoje scenoje
„Gera Muzika Gyvai“ yra nuo 2006 m. veikianti ne pelno siekianti organizacija, kuri savo šiltais koncertais Lietuvos gyventojus pažindina su world muzikos stiliumi – šiuolaikine muzika, apjungiančia tradicijas, dabartinio žmogaus jausmus ir pomėgius. Šį pavasarį organizacija kvies pasinerti į Šiaurės Amerikos, Artimųjų Rytų, Viduržemio regiono ir lietuviško folkloro skambesius. Skamba neįtikėtinai? Tačiau organizacija žada parodyti, kad skirtingų regionų ir tradicijų žanrai gali derėti tarpusavyje ir sukurti įspūdingą reginį.
Vasario mėnesį klausytojai kviečiami susipažinti su Oksitanijos muzikos ritmais. „Forabandit“ trio – grupė, tyrinėjanti mažai žinomas muzikines sritis: Oksitanijos trubadūrų ir Turkijos klajoklių bardų aşık tradicijas. Šį trio sudaro Sam Karpienia – atlikėjas iš Prancūzijos, Ulaş Özdemir – vokalas ir baglama ( Turkija ) ir Wassim Halal iš Libano, grojantis perkusija.
Kovo mėnesį Lietuvoje Europinį turą užbaigs „American Songbirds festival“. Tai 7 muzikantų kuriamas šou, kuriame įkūnijamos Šiaurės Amerikos muzikinės tradicijos. Projektas sulaukė sėkmės ir pripažinimo ne tik Jungtinėse valstijose, bet ir Europoje. Garsiausi muzikos leidiniai „American Songbirds“ festivalio tipo pasirodymus įvardino „velniškai gera idėja“.
Balandžioje pabaigoje antrojo albumo pristatymo koncertus surengs Lietuvoje gerai žinoma pasaulio muzikos grupė „Merope“. Tai world alternative stiliaus grupė, kurioje penki muzikantai iš penkių skirtingų Europos šalių kuria unikalią lietuviško folkloro, originalių kompozicijų, world ir jazz stilių bei elektronikos sintezę.
Pavasarį palydės daugiakultūrė, skirtingas muzikines tradicijas, religijas ir kultūras sujungianti grupė „Light in Babylon“. Tai grupė, pasižyminti išskirtiniu ritmu, padiktuotu Stambulo energijos, šurmulio ir didžiulės šio miesto žmonių bei garsų įvairovės. Šis kosmopolitiškas projektas – tai šventė, kurioje susitinka Stambulo ir Sephardi žydų bendruomenių tradicijos, bei puikus daugiakultūrės alternatyvios Artimųjų Rytų scenos pavyzdys. Projekte reiškiasi įvairių etninių grupių ir kultūrų derinys: dainininkė Michal Elia Kamal – izraelietė, kilusi iš Irano, Metehan Ciftci ( Turkija ) grojantis santour, gitaristas Julien Demarque kilęs iš Prancūzijos, perkusijos virtuozas Demir Asaad iš Turkijos ir bosinė gitara Jack Butler.
Organizacija „Gera muzika gyvai“ kviečia pasinerti į kultūrų įvairovę ir pakeliauti po egzotiškus kraštus bei pažinti mums svetimas tradicijas. Pavasario sezono koncertai vyks skirtingose Vilniaus ir Kauno miestų erdvėse.
Daugiau informacijos www.gmgyvai.lt
Sekite mus FB.com/gmgyvai