Studentai raginami kritiškai vertinti pasiūlymus persirašyti į kitas gydymo įstaigas

persiregistruoti į kitą gydymo įstaigą

Julius Kalinskas/15min nuotr.

Vilniaus teritorinė ligonių kasa kartu su Lietuvos studentų sąjunga ragina studentus kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užsukančių gydymo įstaigų atstovų pasiūlymus persirašyti į jų gydymo įstaigas.

Kasmet naujų mokslo metų pradžioje Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) sulaukia skundų, kad sostinėje studijuoti pradėję jaunuoliai raginami persirašyti gydytis į privačias gydymo įstaigas. Už prisirašymą studentams žadamos įvairios nuolaidos, jiems pateikiama klaidinga informacija, kad tik šiose gydymo įstaigose gali būti išduotos jiems reikalingos medicininės pažymos arba, kad jaunuoliai gali būti prisiregistravę dviejose gydymo įstaigose vienu metu ir taip įgyti dvigubą draustumą. Tačiau tai nėra teisinga.

Studentų klaidinimas

Reikėtų žinoti, kad, žmogui susirgus, jam reikalingos gydymo paslaugos (išskyrus būtinąją pagalbą) yra suteikiamos tik toje įstaigoje, kurioje jis tuo metu yra prisirašęs. „Dvigubo draustumo pažadu“ suklaidinti ir į naują gydymo įstaigą persiregistravę jaunuoliai ligos atveju dažnai kreipiasi į ankstesnes gydymo įstaigas ir labai nustemba, kad čia negali gauti reikiamų paslaugų, nes jau yra prisirašę naujoje.

„Naujų mokslo metų pradžia – įtemptas laikas ne vienam studentui, ypač pirmakursiams, kurių laukia naujos gyvenamosios vietos paieškos, susipažinimas su kitu miestu ir dar daugybė pokyčių. Vis dėlto pirmakursius raginčiau išlikti budrius ir atidžiai vertinti gydymo įstaigų teikiamus pasiūlymus. Žinoma, pagalvoti apie persirašymą į arčiau gyvenamosios vietos esančią gydymo įstaigą tikrai verta tiek dėl laiko, tiek dėl patogumo, tačiau prieš tai kviesčiau studentus pasidomėti įstaigos paslaugomis, įkainiais, personalu ir tik tada priimti sprendimą, kam geriausia patikėti savo sveikatos priežiūrą“, – teigia Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Gydymo įstaigos pasirinkimas

Gydymo įstaigoms ligonių kasa moka už prisirašiusius žmones, tai reiškia, kad kuo daugiau prisirašiusiųjų bus, tuo didesnis finansavimas bus skiriamas. Dėl pastarosios priežasties kai kurios gydymo įstaigos stengiasi pritraukti kuo daugiau žmonių prisirašyti prie jų įstaigos. Studentai, kaip jauni žmonės, ne taip dažnai serga ir rečiau lankosi gydymo įstaigose, o tai joms lemia ne tik mažesnes darbo sąnaudas, bet ir išlaidas.

Vilniaus TLK direktorius Vytautas Mockus pastebi, kad pavienės privačios gydymo įstaigos, lankydamosi mokymo įstaigose ir pateikdamos klaidingą informaciją studentams, diskredituoja visas gydymo įstaigas.

Pasak V. Mockaus, studentai dėl gydymo įstaigos keitimo turėtų apsispręsti patys. Nusprendusiesiems prisirašyti naujoje sveikatos priežiūros įstaigoje rekomenduojama neskubėti ir išsirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje iš tikrųjų norėtų prisirašyti, nes vien Vilniuje tokių įstaigų yra daugiau nei šešiasdešimt.

Studentų draustumas

Aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Jiems reikalingų gydymo paslaugų išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Nemokamos medicinos paslaugos teikiamos tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

Studentas, kaip ir kiekvienas žmogus, gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą polikliniką ir gauti pasirinkto šeimos gydytojo paslaugas.

Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700 88888, (8 5) 212 0000, rašykite el. p.:vitlk@vlk.ltinfo@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt

Šaltinis: LR sveikatos apsaugos ministerija 

Tau gali būti įdomu: