Pulsas’15 | Kaip sugyventi drauga(bendra)butyje?
Kad ir kur atsidurtum, bendrabutyje ar nuomojamame bute, greičiausiai teks gyventi su „kambariokais“ (kambario draugais) arba „butiokais“ (buto draugais).
Dauguma studentų į pirmąjį studentišką butą kraustosi su savo draugais. Nepervertink draugystės, kai susiduri su buitimi! Dėl to, kad esate geri draugai, dar nereiškia, kad galite gerai sugyventi. Retas kuris žino savo draugo buitinius įpročius: tvarkos ir triukšmo supratimą, maisto gaminimo įpročius ar paprasčiausias kojinių skalbimo subtilybes (tikrai būsi maloniai nustebintas, jei tavo naujasis kambario draugas kojines „sandėliuos” koridoriaus kampe), todėl prieš apsigyvendami kartu, atsisėskite ir aptarkite savo buitinius įpročius.
Svarbu! Ne tave vieną erzina kai kurie kambario draugo įpročiai. Greičiausiai net nenutuoki, kokių turi kitus erzinančių pomėgių.
Bendrabutyje kambario draugai parenkami atsitiktine tvarka. Žinoma, jeigu su draugu gaunate tą patį bendrabutį, galite rašyti prašymą ir jus apgyvendins tame pačiame kambaryje. Kartais pasitaiko tokių kambario draugų, kurie negerbia nei „kambarioko“ laisvės, nei teisių. Tvarka jiems – tai nepažįstama sąvoka, o jų gyvenimas – amžini vakarėliai kambaryje. Jeigu bendrabutyje kliuvo gyventi su „monstru“, neišsigąsk ir nekentėk. Kalbėk su juo pačiu, o jei nepadeda, kreipkis į bendrabučio administraciją arba rašyk prašymą ir tikrai būsi perkeltas.
Turi suprasti, kad persikrausčius iš savo miesto ar miestelio tavo gyvenimo būdas turės pasikeisti. Nauji sutikti žmonės gali pasirodyti keisti: kita tarmė, kitokie įpročiai ir pomėgiai. Turėtum nenustebti ir išlikti tolerantiškas. Nepamiršk, kad ir jiems atrodai „tas keistesnis“. Taigi, prasidėjus kitam gyvenimo etapui gali būti, kad reikės prisitaikyti ir atrasti savo individualumą.
Renkantis asmenis, su kuriais reikės gyventi, prioritetus turi išsikelti pats, t.y. pagal savo būdo savybes. Ar mėgsti ramybę ir tvarką? Ar negali pakęsti svetimų žmonių bute? Ar kietai miegi? Ar tau netrukdo šviesa, kuri reikalinga rytojaus egzaminui besiruošiančiam kambario draugui? Nebijok bendrauti ir klausk.
ISIC komanda ilgai svarstė, kokį patarimą tau galėtume duoti. Ilgai diskutavę, priėjome išvadą, kad apsigyvenus kartu geriausia yra sudaryti bendros tvarkos taisykles. Taisyklės turėtų būti paprastos ir ilgainiui papildomos. Nesilaikantiems sutartų taisyklių sugalvokite pinigines ar paslaugų nuobaudas. Pavyzdžiui, neišnešus laiku šiukšlių – dedate 1 Eur į bendrą taupyklę buto/kambario reikmėms arba turite išplauti grindis
Pasidarykite grafiką, kas už ką ir kada atsakingas. Svarbu būti tolerantiškam, gerbti kito erdvę ir privatumą. Visada galima rasti kompromisą. Nebijokite diskutuoti.
Taisyklių pavyzdys
1. Nepalikti indų kriauklėje.
2.Tuščius alaus butelius sudėti į dėžę balkone.
3. Šiukšles išnešti, kai jos tik užpildo šiukšlių kibirą.
4. Nepalikti maisto likučių ant stalo.
5. Sekmadienis – buto tvarkymosi diena. Įsijungia visi buto gyventojai.
Sėkmės ieškant „kambariokų“ ir „butiokų“!