Krepšinio Pasaulio taurės turnyras: ar „įkandama“ studentui?
Visai neseniai pasibaigė tai, ko krepšinio aistruoliai laukia ne vienerius metus – Ispanijoje praūžė krepšinio Pasaulio taurės turnyras. Nors aistros dar nenurimo ir krepšinio ekspertai toliau analizuoja, kodėl mūsiškiai neiškovojo medalių, mes jums siūlome sužinoti tai, kiek kainuoja malonumas gyvai stebėti čempionato kovas, sirgti už saviškius arenose ir mėgautis aukščiausio lygio krepšiniu.
Iš čempionato grįžęs sporto žurnalistas, portalo krepsinis.net vyriausiasis redaktorius Edgaras Pulkovskis pasidalino mintimis apie bilietų, pragyvenimo ir maisto kainas, kuomet šalyje pulsuoja krepšinio čempionatas. Tad ar studentas turi galimybę nuvykti į kitoje šalyje vykstantį krepšinio čempionatą?
Viešbučiai kainomis nesikuklina
Čempionato metu Ispanijoje gyvenęs krepsinis.net redaktorius pasakojo, kad kartu su kolegomis nusprendė atsisakyti gyvenimo viešbučiuose ir rinkosi kiek optimalesnį variantą – buto nuomą.
„Gyvendami Las Palme už savaitę sumokėjome 300 eurų, turėjome atskirą dviejų kambarių butą. Tiesa, butas buvo toliau nuo centro, bet prie pat arenos, kas mums – žurnalistams, buvo labai patogu“, – teigė Edgaras.
„Prie paplūdimio, kur yra miesto centras ir vyksta visas gyvenimas, buto kaina išaugtų iki 500 eurų. Viešbutyje gyvenę kolegos mokėjo ir po 100, ir po 150 ir net po 200 eurų už naktį. Barselonoje, kur vyko antrasis čempionato etapas – kainos panašios, tiesa, Madride – kiek brangiau“, – kainų ypatumus dėstė žurnalistas.
Dienos pietūs – ne lietuviškomis kainomis
E. Pulkovskis primena, kad tokių maisto kainų kaip Lietuvoje čia nerasite ir už dienos pietus teks sumokėti kur kas daugiau nei tėvynėje, tačiau čempionato metu specialiai kainų niekas nedidino, bet tokių atvejų tikrai pasitaiko.
„Ispanija nėra Rytų Europos valstybė, todėl čia čempionatai kainoms įtakos neturi. Tai ne Ukraina ar Lietuva, kuri čempionato metu kainas pakelia kelis kartus. Žmonės baisėjosi, kas darėsi Ukrainoje per Europos futbolo čempionatą, ar Baltarusijoje per ledo ritulio pirmenybes. Tokių dalykų Ispanijoje nebuvo“, – teigė E. Pulkovskis.
„Dienos pietų kaina svyruoja nuo 9 iki 12 eurų. Tiesa, verta pažymėti, kad jie daug sotesni už lietuviškus. Pirmas patiekalas yra sriuba, salotos arba makaronai, antras patiekalas yra iš mėsos, desertas būna pyragas ar vaisiai, taip pat priklauso vanduo, arbata ar kava, ar net butelis vyno. Taip, visas butelis gero vyno, kadangi Ispanijoje jis kainuoja 3 eurus“, – pasakojo iš čempionato grįžęs žurnalistas.
Išleisti paskutinių santaupų nerekomenduoja
Praėjusiais metais Slovėnijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate dirbęs E. Pulkovskis tikina, kad nors ir kiek gerų emocijų dovanoja buvimas čempionatuose, paprastiems aistruoliams paskutinių santaupų tam aukoti nesiūlo. Norintiems pamatyti daug stiprių krepšinio kovų žurnalistas siūlo vykti į Europos čempionatus.
„Jeigu norite įdomių krepšinio kovų, reikia vykti į Europos čempionatą, nes ten visos komandos moka žaisti krepšinį ir būna daug įnirtingų kovų. Jeigu pasitaiko tokia šalis kaip Slovėnija, kur graži gamta, kalnai, gana draugiškos kainos ir lietuviams priimtinas mentalitetas, tuomet iš vis tobula“, – patirtimi dalijosi vyriausiasis portalo redaktorius.
Pamatyti čempionatą gyvai studentui – misija (ne)įmanoma?
Kiekvienam studentui siūlome prisiminti ir tai, kad pirmiausiai jums reikės nuvykti į ta šalį, kurioje yra organizuojamas čempionatas. Ispanijoje krepšinio Pasaulio taurės turnyras vyko net trijuose miestuose, į kuriuos reikėjo įsigyti net papildomus skrydžius. Skrydžio Vilnius-Barselona-Las Palmas kaina svyravo apie 173 eurus, skrydis į antrąjį etapą iš Las Palmo į Barseloną kainavo maždaug 100 eurų. Į trečiąjį etapą, kuris vyko Madride, iš Barselonos buvo galima pasiekti traukiniu, kurio bilietas kainavo maždaug 65 eurus.
Reikėtų atsižvelgti į tai, kad vykstant namo tiesioginio skrydžio iš Madrido į Vilnių nėra, todėl jums teks rinktis skrydį su persėdimu. Vienas iš variantų – Madridas-Londonas-Vilnius, o tokios kelionės kaina gali atsieiti apie 130 eurų. Primename, kad tokios bilietų kainos svyravo iki čempionato likus dar geriems porai mėnesių, todėl jei bilietų įsigijimą paliksite paskutinei minutei, kainos išaugs dar labiau.
Nors studentai dažnai gali džiaugtis papildomomis nuolaidomis įvairiems renginiams, tačiau pasaulio pirmenybės ne ta vieta, kur tokios nuolaidos pripažįstamos. Norėdami pamatyti visas rungtynes, kuriose žais jūsų mylima rinktinė, turėsite kaip mat paploninti piniginę. Jei norėsite visas penkias dienas stebėti grupės kovas, turėsite įsigyti penkis dienos bilietus, kurie atsieitų mažiausiai 120 eurų. Norėdami stebėti atkrintamąsias rungtynes, turėtumėte nepagailėti nuo 30 iki 105 eurų, o ketvirtfinalio mačo kainos svyruotų nuo 40 iki 120 eurų. Bilietas į vieno pusfinalio rungtynes atsieitų maždaug nuo 50 iki 135 eurų. Norėdami stebėti kovą dėl bronzos medalių turėtumėte nepagailėti nuo 55 iki 155 eurų, o auksinio finalo rungtynes galėtumėte stebėti už 60 – 200 eurų. Tiesa, Ispanijoje vykusiame čempionate sirgaliai galėjo įsigyti ir visų pirmenybių abonementą, kurio kaina svyravo nuo 470 iki 820 eurų.
Kaip jau buvo minėta, buto nuoma Las Palme atsiėjo maždaug 300 eurų, o Barselonoje ir Madride vien už naktį gali tekti paploninti piniginę po maždaug 100 eurų. Jei turite draugų ar pažįstamų, kurie čempionato metu jums atvertų savo namų duris – jums pasisekė, mat sutaupysite didelę dalį jūsų laukiančių išlaidų. Kita galimybė – pasinaudokite įvairiomis studentams skirtomis mainų programomis, kurių pagalba galbūt pasiseks susirasti pigesnę nakvynę.
Kiek nuspręsite pinigų išleisti maistui – priklausys tik nuo jūsų, kaip ir papildomos išlaidos, kurios kiekvienam pagal kišenę. Tiesa, jei norėsite pamatyti apylinkes ar papramogauti, sutaupyti nelabai pavyks.
Reikia pripažinti, kad dalyvavimas krepšinio čempionate – brangus malonumas, todėl vykti ar nevykti į panašaus pobūdžio renginį galite nuspręsti tik jūs patys, atsižvelgę į savo finansines galimybes. Ypatingai studentui reikėtų pagalvoti, ar ilgą laiką taupytas santaupas verta realizuoti būtent tokiame renginyje. Bet jei visgi nusprendėte, kad jūsų svajonė – nuvykti į krepšinio čempionatą, galite pradėti taupyti pinigėlius kitiems metams, kuomet Europos krepšinio čempionatas vyks net keturiose šalyse – Kroatijoje, Vokietijoje, Latvijoje ir Prancūzijoje. O juk kaimynė Latvija ne taip ir toli.
Straipsnio autorė Lina Skersytė