Keturios priežastys, kodėl esi tinkamas savo svajonių darbui labiau nei manai

svajoniu darbas ISIC

Iliustracijos šaltinis: http://goo.gl/CsJvAV

Visai neseniai, mano klientė atrado fantastišką darbo poziciją ir tuoj pat man pasakė, kad nori į ją kandidatuoti.

Mes kartu dirbome tam, kad nugludintume jos gyvenimo aprašymą, sukūrėme motyvacinį laišką ir paruošėme stiprius atsakymus į dažniausiai darbo pokalbyje užduodamus klausimus. Bet įsibėgėjant procesui, pajutau jos blėstantį susidomėjimą. Ji atrodė nervinga, tyli, neryžtinga imtis kitų žingsnių. Kažkas, rodos, “išsijungė”.

“Ar tu tikrai nori gauti šį darbą?”, – paklausiau – “viskas gerai, jei persigalvojai.”

Ji atsakė: “Ne, aš vis dar labai noriu šio darbo. Bet supratau, kad tai pralenkia mano patirties ribas ir aš nesu tikra, ar aš apskritai turiu jiems ką pasiūlyti…”

Dabar aš supratau. Mes priartėjome prie problemos esmės. Ir ji netgi dažnai pasitaikanti. Jeigu tu – absolventas ir nori pradėti karjerą, kilti laipteliu aukščiau, lengva pradėti galvoti, kad esi visiškai nekvalifikuotas ar mažiau vertas norimo darbo. Kartais tai gali būti tiesa. Tačiau kartais tai – visiška melagystė.

Štai – keturios priežastys, įrodančios, kodėl tu esi visiškai neteisus galvodamas, jog neturi kopasiūlyti savo svajonių kompanijai (svajonių klientui, svajonių mentoriui ar bet kuriai kitai svajonei).

1. Tu turi entuziazmo

Danielle LaPorte, prekės ženklo “7-figure lifestyle” vadovė (kuri niekada nesimokė koledže), kartą pasakė: „Tavo entuziazmas yra tavo kvalifikacija. Ir tai yra tavo pagrindinė kvalifikacija.“

Jeigu tu tikrai esi entuziastingai nusiteikęs savo pasirinktos srities, kompanijos ar darbo atžvilgiu, šis entuziazmas yra labai vertinama (ir reta) savybė.

Entuziazmas užtikrina, kad dirbama kur kas sunkiau nei visi kiti. Entuziazmas užtikrina, kad dirbsi iki išnaktų, kai tai bus reikalinga, kad įvaldytum naujus įgūdžius ir kad atliktum darbą taip, kaip reikia. Taip pat, entuziazmas reiškia, kad įkvėpsi ir motyvuosi bendradarbius generuoti pačias geriausias idėjas darbui.

Jei potencialus darbdavys mato tavyje tikrą entuziazmą, tai vertingiau už auksą. Parodyk tai motyvaciniame laiške, tiesiog parašydamas tai, kas patraukė tavo dėmesį į šią kompaniją – kas labiausiai tave domina, kalbant apie kompanijos viziją/ misiją.

2. Tu turi “šviežių” idėjų

Tu tikriausiai labai nustebtum sužinojęs, kiek daug laiko, pinigų ir kitų išteklių “sėkmingos įmonės” iššvaisto vien dėl to, jog yra užstrigusios ties pasenusiomis darbo atlikimo technikomis. Pasenusi darbinė rutina. Pasenusi sistema. Pasenusi kompanijos politika, kuri dabar visiškai nebeturi prasmės.

Kaip “nepatyręs” naujokas, tu gali atrasti tai, kas galėtų būti pakankamai lengvai patobulinta, arba galėtum pastebėti tai, ko 100 kitų darbuotojų nepastebi ar niekada nepasivargino pasakyti. Atsinešdamas į kompaniją “šviežutėlaitę porą akių“, tu paparsčiausiai atsineštum į kompanijątikrąją vertę.

Greičiausias būdas tai įrodyti vadovui – pakeisti savo motyvacinį laišką į „pain letter“ (laišką, skirtą personalo skyriaus vadovui). Tai parodo, jog tu supranti ką ir kaip veikia kompanija, ko ji siekia ir kad jau turi planą, kaip galėtum užtikrinti, kad kompanija įgyvendintų savo tikslus.

idėjos ISIC

Iliustracijos šaltinis: http://goo.gl/z78kZ9

3. Tu gali greitai prisitaikyti

Moki naudotis naujosiomis technologijomis, gali prisitaikyti prie naujų reikalavimų ir vykdyti naujas pavestas užduotis? Ne, branguti. Kaip žmogus, gyvenantis 2015 metais, greitas prisitaikymas yra įaugęs į tavo DNR. Labiau tikėtina, jog tavo požiūris yra toks: “Oooo! Kas toliau?” nei toks: “Ach…. (atodūsis), kas dar….?“

Geriausias būdas pademonstruoti tai – pasitikrinti, ar žinai kokie įgūdžiai yra laikomi vertingiausiais ir geriausiais tavo darbinėje srityje DABAR – ir kad būtent šie įgūdžiai yra aiškiai parašyti tavo CV.

4. Tu tikrai turi įgūdžių

Priešingai nei galvoji, tu tikrai turi realius, rimtus, vertingus ir paklausius įgūdžius.

Pavyzdžiui, tas mados tinklaraštis, kuriame krapštaisi nuo mokyklos laikų? Tai parodo, jog moki gerai rašyti, turi puikius komunikacijos įgūdžius ir netgi įžvalgų apie asmeninio prekės ženklo vystymą. O tas vasaros darbas, kai buvai vaikų stovyklos vadovu ar konsultantu? Dabar gali be baimės kalbėti prieš didelę auditoriją ir patraukti išsiblaškiusių žmonių dėmesį (labai retas įgūdis!).

Aš naudojausi įgūdžiais, kurių išmokau dirbdama advokate, daugelyje darbų. Pavyzdžiui, kai sukūriau ne pelno siekiančią organizaciją, aš galėjau panaudoti turimus derybų įgūdžius, kad pritraukčiau žmonių, norinčių paaukoti, ir surinkčiau pinigų. Verslo įgūdžiai, kurių išmokau dirbdama kepykloje, pravertė pradedant gėlių ir sodo dizaino verslą. Ir šiandien aš naudojuosi visais turimais įgūdžiais, kad padėčiau savo klientams susirasti nuostabius darbus, pradėti šaunius verslus ir išjudinti didelius projektus.

Peržvelk projektus, kuriuose dalyvavai, savanorystę, apmokamus darbus ir studijas… Prisimink kiekvieną gautą patirtį ir išugdytą savybę, realaus pasaulio kontekste, o ne tik oficialių darbo aprašymuose pateiktų pareigybių pavadinimus. Perkelk visus šiuos įgūdžius į savo CV.

Taigi, dėl visų išvardintų priežasčių ir dar daugelio dalykų, kurie liko nepaminėti, tu tikrai turi ką pasiūlyti savo svajonių kompanijai. Tikrai taip. Net jei esi labai jaunas ir nepatyręs šioje srityje. Amžius, išmintis ir gyvenimiški “prieskoniai”, kurie ateina su patirtimi, yra nepakeičiami. Tačiau patirtis – dar ne viskas. Tu turi tiek daug ko pasiūlyti tiesiog čia ir dabar. Todėl siek daug ir eik į tą poziciją, į kurią trokšti eiti. Galbūt, gausi šį darbą. Galbūt ir negausi. Galbūt patrauks kitas darbas. Galbūt tau pasiūlys kur kas geresnį variantą, apie kurį net nepagalvotum! Visa tai visiškai nesvarbu. Svarbu tai, kad niekada sau nesakytum, jog esi nevertas pozicijos ar kad neturi ko pasiūlyti.

Tai tiesiog netiesa.

________________________________________________________________________________________________

Šaltinis: https://www.themuse.com,  Ellen Fondiler

Vertė: Lina Jurkaitytė

Tau gali būti įdomu: