Ir vėl sesija: kaip pasiruošti egzaminams?
Žinių patikrinimas – varginanti studentų ir moksleivių kasdienybė. Sesijos metu reikia įsiminti daug informacijos, mokymuisi skirti nemažai laiko, todėl neretai pasiruošimas egzaminui tampa tikru iššūkiu. Norint gero pažymio, reikia mokytis, įdėti pastangų. Tačiau, ką daryti, kad šis nelengvas procesas būtų bent kiek lengvesnis? Pasidomėjome ir radome, kad „BuzzFeed“ pateikia 16 patarimų studentams ir moksleiviams, kaip pasiruošti egzaminams ir mokymosi procesą paspartinti.
Taip pat skaitykite: Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?
1. Informaciją įsiminti padeda įsiminimo strategijos
Viena jų – trumpos istorijos (sakinio) kūrimas, panaudojant akronimą, kurio pirmosios raidės padėtų atsiminti iš tų raidžių prasidedančius žodžius. Ši strategija padeda atsiminti svarbių raktinių žodžių seką.
2. „Youtube“ kursai
Iki šiol „Youtube“ naudojai muzikai klausyti ar šmaikštiems vaizdeliams žiūrėti? O kodėl gi nepasinaudojus aiškiai ir trumpai egzaminui reikalingą informaciją perduodančiu „Youtube“ vaizdeliu? Šiuo metu ten galima rasti informacijos apie beveik viską. Paieškoje įvedęs „Crash Course“, pamatysi daugybę paprastai parengtų trumpų filmukų, informatyvumu nenusileidžiančių dokumentiniams filmams.
Taip pat skaitykite: KAIP SĖKMINGAI APSIGINTI BAIGIAMĄJĮ DARBĄ?
3. Nemokamos programėlės išmaniesiems telefonams
Studentams ir moksleiviams skirtos programėlės padeda įvairius dalykus išmokti greičiau, pasiruošti egzaminams, mokytis užsienio kalbų, o svarbiausia – galimybę egzaminui reikalingus dalykus pasikartoti bet kuriuo metu. Pasaulyje tarp studentų populiarios mokymosi procesui skirtos „Flashcards+“ ar „Study Blue“ programėlės.
4. Daryk pertraukas
Mokantis būtina daryti pertraukas, o jų metu protinę veiklą žadinti kofeinu. Puodelį kavos jau išgėrei? Dabar pats laikas pakramtyti gumos! Gumos kramtymas didina koncentraciją ir padeda susikaupti.
5. Užrašus dailink piešiniais ir spalvomis
Manai, kad piešiniais ir spalvomis išmarginti užrašai tinka tik pradinukams? Vizualią informaciją įsiminti paprasčiau nei ištisus tekstus, o svarbių užrašų žymėjimas spalvomis taip pažymėtą tekstą vėliau padeda greičiau atsiminti. Reikia nepamiršti, kad užrašus lengviau atsiminti padeda tekstų rašymas ranka, tad bent per paskaitas kompiuterį reikėtų pamiršti.
6. Nesiblaškyk
Reikia mokytis, bet dėmesį nuolat blaško negalėjimas susivaldyti nuo būtinybės apsilankyti „Facebooke“? Drastiškų priemonių imtis ir iš socialinių tinklų išsiregistruoti nebūtina! Užtenka atsisiųsti nustatytą laiko tarpą dėmesį blaškančias interneto svetaines blokuojančią programą „SelfControl“.
7. Mokykis dalimis
Jei reikia įsiminti didelį informacijos kiekį, nepatartina visko mokytis iškart. Egzaminui bus geriau pasiruošta, jei reikalingos informacijos bus mokomasi po truputį. Susiskirsčius informaciją į dalis ir kasdien mokantis tik dalį, nepradedant naujų dalykų mokytis, kol pakankamai gerai nebus įsisavinti ankstesnieji, egzaminui bus pasiruošta žymiai geriau. Bet dėmesio! Svarbu mokėti planuoti laiką ir laikytis skirtingų dalių mokymosi grafiko.
8. Mokykis garsiai!
Užrašus skaityk ne mintyse, o garsiai. Kodėl gi nepasikvietus drauge pasimokyti draugo ir pakaitomis vienas kitam skaityti reikiamą išmokti informaciją? Ištarti ir išgirsti žodžiai atmintyje išlieka ilgiau nei tyliai skaitant gaunama informacija.
9. Keisk vietą
Kasdien mokaisi ant tos pačios sofos? Nepatikėsi, bet mokantis smegenys reaguoja į vietų skirtumus ir keičiamos vietos, kuriose ruošiamasi paskaitoms, skaitoma ar įkyriai kas nors „kalama“ į galvą, padeda atnaujinti ir geriau įsiminti informaciją.
10. Ruoškis paskaitoms iš anksto
Nori puikiai išlaikyti egzaminą? Reikia įdėti pastangų, tad, kad ir kaip tai būtų nelengva, reikia mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis… Paskaitom pasiruošęs iš anksto, dėstomą medžiagą įsiminsi lengviau, o ką jau ir bekalbėti apie neišdildomą įspūdį, kurį paliksi dėstytojams.
11. Padės ruošinukas
Už ruošinukų naudojimą egzamino metu galima susilaukti net labai nemalonių pasekmių – neigiamo įvertinimo ar net dar blogesnės pabaigos… Tad ruošinukais naudotis tikrai nepatariama, bet juos pasidaryti atminčiai lavinti netgi labai paranku. Tai smegenims padeda sisteminti ir apibendrinti informaciją, geriau atsiminti esminius aspektus.
12. Svarbu išsimiegoti
Nors dieną tikrai yra įdomesnių veiklų nei ruošimasis egzaminams, nakties miego ilgoms studijoms aukoti nepatartina. Pilnavertei smegenų veiklai ir atminčiai miegas būtinas, todėl mokymuisi skirta naktis ne tik neleis pailsėti, bet ir kokybiškai pasiruošti egzaminui.
13. Pasirink tinkamą muziką
Besimokant mėgstamos muzikos klausytis tikrai nepatartina, nes jis blaško ir trukdo susikaupti, tačiau nauji garsai ir melodijos veikia priešingai – didina produktyvumą.
14. Pažink save
Vieni mėgsta naktinėti ir neužmiega iki paryčių, kiti – priešingai. Skirtingoms asmenybėms taikytinos skirtingos mokymosi strategijos, todėl kiekvienas turi atrasti jo gyvenimo ritmui labiausiai tinkamą ir jos laikytis.
15. Bendrauk su dėstytojais
Artėjant egzaminui, nebijok konsultuotis, užduoti klausimų ar išsiaiškinti visus neaiškumus. Pasikalbėjęs geriau suprasi ir pažinsi dėstytoją, galbūt net sužinosi, kokių klausimų tikėtis ir kokius atsakymus pateikti. Be to, dėstytojas žinodamas, kad egzaminui tikrai ruošiesi ir tai tau yra svarbu, kylant abejonėms dėl pažymio, tikėtina, kad pasirinks geresnį.
16. Apdovanok save
Jau mokaisi geras dvi valandas? Pats laikas apdovanoti save keksiukų pertraukėle, o po itin įtemptos sesijos ir šituo daugiau… Juk tikrai nusipelnei poilsio, linksmo susitikimo su draugais, šaunaus savaitgalio prie jūros arba taip seniai trokštamo naujo telefono!
Taip pat skaitykite: Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?