Kaip nemokamai išmokti kalbų?
2014.06.13
Kelionės – nuostabus dalykas, tačiau ne vienam apsilankymo svečioje šalyje džiaugsmą aptemdo užsienio kalbos nemokėjimas.
Tai sukelia nemažai sunkumų ir nepatogumų, trukdo geriau pažinti šalį, žmones ir kultūrą. Kad iš atostogų netektų grįžti nusivylus savimi, kalbų naudinga mokytis iš anksto ir tai galima daryti įdomiai bei nemokamai.
Kalbų galima mokytis kursuose arba savarankiškai namuose prieš tai nusipirkus reikiamą literatūrą ir kitas priemones. Dabar gausu įvairių mokomųjų programų bei kalbų pamokų internete. Tačiau mokydamiesi patys arba naudodamiesi kompiuterinėmis programomis ir internetu Jūs vargiai išmoksite kalbėti, kas yra labai svarbu, kai reikia ne tik suprasti, bet ir paklausti, atsakyti bei susišnekėti. Mokantis kalbėti jums gali padėti Lietuvoje tik pradėjusios steigtis ir dar mažai kam žinomos kalbų kavinės, klubai bei užsienyje populiarūs kalbų mainai.
Kalbų kavinė – tai vieta, kur žmonės susirenka pabendrauti pasirinkta užsienio kalba taip siekdami gerinti kalbėjimo įgūdžius. Dažniausiai kalbų kavinės įsikuria tikrose kavinėse, bet gali rinktis ir bibliotekose, knygynuose ar net pasirinktu laiku bendrauti virtualiai internete. Įvairiose Europos šalyse veikiančios kalbų kavinės atveria naujas ir neįprastas kalbų mokymosi galimybes, čia sutiksite bendraminčių, su kuriais galėsite tobulinti kalbėjimo užsienio kalbomis įgūdžius, domėtis kultūra, dalintis pomėgiais ar tiesiog bendrauti.
Vilniuje anglų kalbos kavinės kiekvieną ketvirtadienį 18.30 val. kavinėje „Aula“ (Pilies g. 11). Vokiečių kalbos kavinė veikia kartą per mėnesį. Tikslią informaciją apie susitikimą rasite čia. Romanų kalbų kavinė renkasi penktadieniais 19 val. kavinėje „Aula” (Pilies g. 11).
Kalbų klubai. Panašūs į kalbų kavines yra ir kalbų klubai, kurių keli jau daug metų veikia Vilniuje. Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39/6) veikia vokiečių kalbos klubas „Lotte”, daugiausia jungiantis vyresnio amžiaus žmones, kurių gyvenime ši kalba suvaidino vienokį ar kitokį vaidmenį. Susibūrimuose prisimenami vokiečių kultūros veikėjai ir skaitomos literatūros ištraukos. Vilnelės kultūros centre (Algirdo g. 2-36) renkasi ispanų kalbos klubas. Susitikimų metu diskutuojama, skaitomi straipsniai ir kalbama ispaniškai. Dalyvavimas klubuose yra nemokamas.
Atėjus vasarai, kaip ir visi, taip ir kalbų kavinės ir klubai išeina atostogų ir vėl visi susirenka rudenį, tad norintys įsijungti į šią veiklą sekite naujienas, mokykitės žodžius ir laukite rudens.
Kalbų mainai. Užsienyje populiarūs kalbų mainai taip pat yra puiki galimybė nemokamai mokytis kalbų. Jų metu du reguliariai susitinkantys žmonės moko vienas kitą jiems reikalingų kalbų. Tokiu būdu kalbos tobulinimas abiems nieko nekainuoja. Pavyzdžiui, norint tobulinti anglų ar kitos kalbos žinias, galima susirasti savo mieste gyvenantį kitatautį, geriausia atitinkamos kalbos gimtakalbį, kuris norėtų mokytis lietuviškai. Kartą per savaitę susitikus valandai pusę valandos galima skirti kalbėjimui angliškai, o kitą pusę – lietuviškai. Taip pat įmanoma susirasti kitoje šalyje gyvenantį pašnekovą, su kuriuo bendrauti reiktų internetu. Partnerį kalbų mainams lengviausia rasti naudojantis tam skirtomis svetainėmis internete, kurias pagal raktinį žodį language exchange jums išmes bet kuri paieškos sistema.
Mentorystė. Tobulinti savo užsienio kalbą gali būti įdomu ir užsiimant mentoryste, tai yra globojant į mūsų šalį per kurią nors programą atvykusį kitatautį. Jei dar studijuojate, tam puikiai tinka Erasmus programos užsienio studentai, kurie kiekvieną semestrą atvyksta į įvairius Lietuvos universitetus. Jau baigę universitetą gali tapti pagal Europos savanorių tarnybą atvykstančių savanorių mentoriais. Nors ši globa ir draugystė yra savanoriška, mainais už tai tobulinamos kalbos žinios, kurios gali labai praversti keliaujant bei profesinėje veikloje.
Tad sėkmės mokantis kalbų!