Kai pasaulį valdo moterys: įtakingiausiųjų penketukas
Tulpių žiedais nuklotos parduotuvių lentynos kiekvienais metais primena apie Tarptautinę moters dieną, tad vargu, ar net didžiausiam užmirštuoliui šią progą pamiršti įmanoma. Vyrai dovanoja gėles, o moterys džiaugiasi rodomu dėmesiu, tačiau tik nedaugelis susimąsto apie tikrąją šios dienos prigimtį. Tad pats laikas prisiminti, kad Kovo 8-toji visų pirma skirta lyčių lygybei pabrėžti. Tarptautinės moters dienos proga sveikiname visas moteris ir šiai progai paminėti pateikiame „Forbes“ išrinktų įtakingiausių pasaulio moterų penketuką.
1. Angela Merkel
Jau ne pirmus metus iš eilės įtakingiausia pasaulio moterimi nominuota jau penkiolika metų sėkmingai svarbiausią politinį postą Vokietijoje užimanti federalinė kanclerė Angela Merkel. Didelę įtaką daranti visam pasauliui ir garsėjanti ryžtingais politiniais sprendimais moteris griauna ne vieną dailiosios lyties stereotipą. Polinkis į dažniausiai vyrus dominančią mokslo kryptį fiziką ir prigimtinė vidinė stiprybė dar jaunystėje sufleravo, kad moteris pasieks daug. Supratusi, kad jos pašaukimas ne mokslas, o politika, A. Merkel įsibėgėjo nuo moterų ir jaunimo teisių bei federacijos aplinkosaugos ir branduolinės saugos ministrės pareigų, vėliau tapo Krikščionių demokratų sąjungos lydere, kol galiausiai 2005 m. – šiuo metu didžiausia ekonomika pasižyminčios Europos šalies federaline kanclere.
2. Janet Yellen
Profesorė ir ekonomistė Janet Yellen šiuo metu užima Federalinės rezervų sistemos (FRS) – svarbiausio pasaulyje JAV centrinio banko – pirmininkės pareigas. J. Yellen tapo pirmąja moterimi, vadovaujančia FRS. Ekonomikos mokslų daktarė karjerą pradėjo dėstydama universitetuose, vėliau tapo prezidento ekonomikos patarėjų tarybos vadove, dariusią didelę įtaką Billo Clintono sprendimams. Dabar nuo J. Yellen sprendimų priklauso JAV ir kitų šalių ekonomika.
3. Melinda Gates
Savo vyro Billo Gateso šešėlyje verslininkė ir filantropė Melinda Gates tikrai nelieka. Kartu su vyru moteris įkūrė didžiausią pasaulio labdaros organizaciją – Billo ir Melindos Gatesų fondą, skirtą padėti besivystančioms šalims, remti jaunimą ir bibliotekas, padėti AIDS ir maliarija sergantiems ligoniams. M. Gates karjera prasidėjo dirbant „Microsoft“ korporacijoje, o dabar moteris stebina netikėtinu dosnumu ir padeda tam, kam to labiausiai reikia.
4. Dilma Rousseff
Ekonomistė ir Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff tapo pirmąja svarbiausia šalies moterimi. Nuo pat jaunystės moteris pasižymėjo aktyvumu, priklausė prieš karinį šalies režimą kovojusiems politiniams judėjimams, dėl partizaninės veiklos buvo įkalinta ir kankinta. Vėliau D. Rousseff pradėjo aktyvią politinę karjerą, tapo Brazilijos energetikos ministre, ministrų vadove, o 2011 m. – prezidente.
5. Christine Lagarde
Dar vienas puikus pavyzdys, kad moterys moka skaičiuoti pinigus, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde. Žymi Prancūzijos ekonomistė ir politikė tapo pirmąja moterimi pasaulyje, užimančia TVF vadovo pareigas. Moteris buvo Prancūzijos finansų ministre, o dabar Ch. Lagarde atsakinga ne tik už Prancūzijos finansinius reikalus, bet ir pasaulinės prekybos plėtrą ir pagalbą finansinių sunkumų turinčioms šalims.
Tad abejonių, ar moterys jau išsikovojo savąją vietą po saule, nelieka. Moterys aktyviai dalyvauja visuomeniniame ir politiniame gyvenime ir tuo belieka tik džiaugtis.