Kartu mokslo ir verslo atstovai gali nuveikti daugiau
„Kur du stos, visados daugiau padarys“, – sako liaudies patarlė. Tą įrodo ir sėkmingi verslo bei mokslo bendradarbiavimo pavyzdžiai. Vienas iš tokių – įmonių grupės „Penki kontinentai“, remiančios įvairias švietimo iniciatyvas.
Beveik dešimtmetį trunka graži „Penkių kontinentų“ ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) draugystė. Grupės darbuotojų gretose – ne vienas šios aukštosios mokyklos absolventas. „Penki kontinentai“ nuolat remia, lanko ir nušviečia įvairius studentų renginius, nepraleidžia reikšmingiausių LEU gyvenimo įvykių. Štai ir šiemetis LEU 80-metis neapsieis be grupės palaikymo.
Mykolo Romerio universitetas (MRU) – dar viena švietimo įstaiga, kurios projektuose taip pat aktyviai dalyvauja „Penki kontinentai“. Vienas iš įdomesnių – MRU ir partnerio Pietų Korėjoje Dongseo universiteto inicijuota GAA (angl. Global Access Asia) platforma. Jos tikslas – tarptautinis „online“ studijų tinklas, kuriame dalyvauja 63 universitetai. MRU „online“ paskaitų techninį įgyvendinimą užtikrina grupės televizijos ir tiesioginių transliacijų studija „Penki TV“.
„Penki kontinentai“ prisideda ir prie įvairių karjeros renginių. Vienas iš tokių – pavasarį vykusi VGTU karjeros kontaktų mugė. Joje įmonių grupė pristatė savo veiklą, supažindino su savo darbo kultūra ir tradicijomis, darbo sąlygomis, darbuotojams keliamais reikalavimais. Pavasarį grupė prisijungė ir prie Vilniaus kolegijos inicijuoto konkurso „Auksinė ateities perspektyva“, kuriame dalyvavo per 300 studentų iš įvairių aukštųjų mokyklų. Jo tikslas – pristatyti organizacijoms aukštųjų mokyklų studentus ir dėstytojus, didinti dialogą tarp mokslo ir verslo, padėti kolegijų bei universitetų absolventams, priimantiems iššūkį dalyvauti šiame projekte, lengviau įsidarbinti. „Penki kontinentai“ su kitomis prie konkurso prisijungusiomis verslo įmonėmis apdovanojo studentus už geriausius gyvenimo aprašymus ir motyvacinius laiškus bei linkėjo išlikti tokiems pat išradingiems ir drąsiems.
Bendrų projektų „Penki kontinentai“ yra įgyvendinę ir su kita aukštąja mokykla – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu. Vienas iš paskutiniųjų – Industrinių technologijų vadybos bakalauro bei Inovacijų ir technologijų magistrantūros programas baigusiems studentams pasiūlyta galimybė atlikti praktiką, išsamiau susipažinti su būsimo darbo specifika, daugiau sužinoti apie bendrovę.
Naujausia „Penkių kontinentų“ draugystės istorija – su prieš daugiau nei metus grupės kaimynystėje įsikūrusia Socialinių mokslų kolegija (SMK). Kartu kuriami ir įgyvendinami verslo, studijų, kompetencijų tobulinimo, socialinės politikos projektai, kolegijos studentai turi galimybę naudotis įmonės resursais (biblioteka, televizijos studija, kompiuterinių tinklų laboratorijomis), grupės bendrovėse atlikti praktiką ir esant galimybei įsidarbinti. Be to, SMK studentams nuolat rengiamos ekskursijos įmonių grupėje, kur jie gali gyvai pabendrauti su specialistais, pasikalbėti apie jų kasdienius darbus, pamatyti jų darbo vietas, gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus.
Besimokančiųjų poreikiams neabejinga ir grupės valdomo šviesolaidinio tinklo „Skynet“ komanda. Kasmet artėjant rugsėjui ji paruošia studentams išskirtinių pasiūlymų įsigyti spartųjį „Skynet“ internetą. Daugiau informacijos apie šiuo metu galiojančias akcijas rasite čia.